Archiwum kategorii: Ogłoszenia

Kategoria wpisów dotyczące spotkań zarządu oraz wszelki oficjalnych spraw

Pożegnanie kol. Antoniego Michalczuka

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 02.10.2023 odszedł od nas, w wieku 71 lat, kol. Antoni Jan Michalczuk. Msza święta odbyła się 07.10.2023.
Niech Mu ziemia lekką będzie

Wręczenie medali z okazji 100-lecia PZŁ

W dniu 2 września, przed rozpoczęciem szkolenia w naszym Kole, odbyło się  uroczyste spotkanie z okazji 100-lecia PZŁ. W spotkaniu uczestniczył Sekretarz Zarządu Okręgowego PZŁ w Zamościu Kolega Jerzy Tyrka, który wraz z członkiem Okręgowej Kapituły Odznaczeń Kol. Marianem Ozimkiem wręczyli następującym kolegom Medale 100-lecia PZŁ: Kazimierzowi Wieloszowi, Andrzejowi Gromulskiemu, Piotrowi Stańczykowi, Zbigniewowi Ostańskiemu, Jerzemu Jasińkiewiczowi, Antoniemu Michalczukowi i Adamowi Gizie. Brązową odznakę Zasłużony dla Łowiectwa na Zamojszczyźnie otrzymał Artur Ślusarczyk. Prezes koła Adam Giza i Kol. Marian Ozimek przekazali w domu Koledze Januszowi Kaniudze Medal 100-lecia i Medal za 50 lat przynależności do PZŁ. Z satysfakcją informuję, że nasz były prezes koła Kol. Marian Ozimek, wcześniej z rąk  Łowczego Okręgowego Kolegi Wojciecha Adamczyka, otrzymał Medal 100-lecia z numerem 1 w Okręgu Zamojskim.

Czytaj dalej Wręczenie medali z okazji 100-lecia PZŁ

Miłe spotkanie z Panem Marianem Ozimkiem!

VI Kresowy Charytatywny Bal Myśliwski

W dniu 18 lutego 2023 roku w Domu Weselnym “Jaśko” w Mirczu odbył się VI Kresowy Charytatywny Bal Myśliwski ,”Ozimkowe Zapusty”  , którego organizatorem był Prezes naszego koła Kol. Marian Ozimek, a współorganizatorami koła łowieckie z powiatu hrubieszowskiego i Stowarzyszenie “Aktywni” z Przewodowa. Patronat honorowy nad balem przyjęli Starosta Hrubieszowski Pani Aneta Karpiuk, Wójt Gminy Mircze Pani Marta Małyszek i Łowczy Okręgowy w Zamościu Kolega Wojciech Adamczyk.

Czytaj dalej VI Kresowy Charytatywny Bal Myśliwski

Pożegnanie MIeczysława Szumarka – NIech mu knieja lekką będzie ⚰️

W dniu 30.12.2022 w kościele i na cmentarzu w Sahryniu zgromadziło się liczne grono żałobników: bliższa i dalsza rodzina, myśliwi z Jego pierwszego koła nr 110 “Orlik” oraz z naszego koła nr 14 “Rogacz”, koledzy z sąsiednich kół “Łosia”, “Cichy Bór”, “Bażant”, “Lisa”, “Sokoła”, “Basiora”,  “Roztocza” i innych gdzie miał wielu towarzyszy łowów. Msze świętą odprawił Proboszcz Ksiądz Eugeniusz Adamek, a koncelebrował nasz  myśliwy Kolega Ksiądz Stanisław Kiciński, który na zakończenie odczytał słowa pożegnania napisane przez prezesa naszego koła Kolegę Mariana Ozimka. W czasie mszy i na cmentarzu odegrane były sygnały myśliwskie przez Kolegów Andrzeja Furlepę i Sławomira Umera oraz wystawione sztandary Zarządu Okręgowego PZŁ w Zamościu z Chorążym Krzysztofem Mazurem i Kolegami Waldemarem Łuczakiem i Markiem Mąkalem  oraz sztandarem Koła “Orlik” z Chorążym Krzysztofem Mozołą i Kolegami Tomaszem Pastoszukiem i  Piotrem Jarczakiem. Uroczystość na cmentarzu zakończyła się złożeniem gałązek jedliny  na trumnie przez myśliwych, Leśników z Nadleśnictwa Mircze i sympatyków łowiectwa. Na zakończenie ceremonii pogrzebowej sygnaliści odegrali sygnał “Pożegnanie” a  córka i zięć Krzysztofa Mazura odegrali na trąbkach  utwór “Cisza”.

Żegnamy Cię Drogi Mieczysławie.

Niech Święty Hubert przyjmie Cię do grona gospodarzy swojego Łowiska.

Czytaj dalej Pożegnanie MIeczysława Szumarka – NIech mu knieja lekką będzie ⚰️

Święta Bożego narodzenia 2022

Drodzy Koledzy i Koleżanki,

Dawnym zwyczajem życzymy Wam, zdrowych, bezpiecznych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia. Niech pamięć o tradycjach łowieckich naszych przodków, o szacunku dla zwierzyny, o miłości do przyrody nigdy Was nie opuszcza.

Życzymy Wam wielu bezpiecznych i owocnych w dobre emocje wyjść w łowiska w nowym, 2023 roku.
Wasze Rodziny, Bliskich i Przyjaciół prosimy o przyjęcie najserdeczniejszych życzeń zdrowia, pogody ducha i zrozumienia dla Waszej pasji.
Niech Wam Święty Hubert sprzyja, a Bór darzy przez cały najbliższy rok.

Darz Bór
Zarząd Koła Łowieckiego nr 14 “Rogacz” w Hrubieszowie

Rozpoczęcie sezonu 2022/2023

W dniu 06.11.2022 odbylo się polowanie zbiorowe pod przewodnictwem kol. Sławomira Umera.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzieli udział w polowaniu

Zarząd Koła nr 14 “Rogacz”

Darz Bór


Szkolenie z BHP oraz X rodzinny PIKNIK 2022

Zarząd Koła informuje Kolegów, że w dniu 27.08.2022 o godz. 10:00 w Osadzie Myśliwskiej w Lipowcu odbędzie się szkolenie myśliwskie z zasad bezpieczeństwa i warunków wykonywania polowania indywidualnego oraz zbiorowego z uwzglednieniem aktualnie obowiązujących przepisów(m. in. ustawy o broni i amunicji, ustawy prawo łowieckie i aktów wykonawczych tj. statutu PZŁ i regulaminu polowań.

Bezpośrednio po szkoleniu o godz. 13:00 odbędzie się spotkanie integracyjne X Rodzinny Piknik z udziałem rodzin i sympatyków naszego koła. Informujemy, że myśliwi i ich żony oraz dzieci i wnuki uczestniczą w pikniku bezpłatnie.

Sekretarz Mariusz Żeczkiewicz

Czytaj dalej Szkolenie z BHP oraz X rodzinny PIKNIK 2022