Zbiórka przed zbiorówką

Polowanie opłatkowe 2017

W dniu 17-12-2017 w Osadzie Koła Lipowiec odbyło się polowanie opłatkowe obfitujące w różnorodne atrakcje.
Zarząd rozpoczął przygotowania już od godziny 7:30, a pozostali koledzy zebrali się o godz. 8:00. W polowaniu udział wzięło 20 myśliwych. Prowadził je Mieczysław Sz. wspomagany przez syna Tomasza. Myśliwych, zaproszonych gości i nagankę powitał Prezes koła Marian O. Następnie odbyła się uroczysta przysięga dwóch nowych myśliwych. Wszystkich obecnych w polowaniu przedstawił Mieczysław Sz. Zapoznał uczestników z rodzajem zwierzyny na jaką polujemy tego dnia tzn.
Dzik, Lis, Bażant, Łania i ciele (tylko poza miot). Przypomniał także zasady bezpieczeństwa na polowaniu.

Po odegraniu sygnału rozpoczynającego, myśliwi udali się na polowanie. W pierwszym miocie Bór Darzył kol. Sławkowi U. (dzik), w drugim kol. Witoldowi B. (lis), a w trzecim ponownie Sławkowi U i Robertowi K. Oczywistym jest, że królem tego polowania został kol. Sławomir U. i to On odebrał medal Króla Polowania w czasie pokotu.
Po zakończeniu polowania sygnałem myśliwskim, nowo pasowani myśliwi wspólnie z Prezesem i prowadzącym polowanie w imieniu koła nr 14 “Rogacz” podzielili się opłatkiem ze zwierzyną leśną, pozostawiając go w, znajdującym się nieopodal osady myśliwskiej, paśniku.
Następnie wszyscy udali się do domku w celu świętowania zbliżającego się Święta Bożego Narodzenia (podzielono się opłatkiem, śpiewano kolędy)
Spotkanie zakończyło się ok. godz. 17:00

Polowanie wigilijne 2017

Autorem galerii jest Sławomir P.

Dodaj komentarz