demonstracja

Demonstracja myśliwych przed ministerstwem środowiska

W dniu 02.02.2018 odbywał się demonstracja przed ministerstwem ochrony środowiska. Nasze koło reprezentowali Jarosław P. i Maciej P. Z naszego okręgu była również reprezentacja z PZŁ Zamość. Demonstracja odbyła się w związku z nowelizacją ustawy o prawie łowieckim, która odebrałaby możliwość wyboru Naczelnej Rady Łowieckiej w demokratycznych wyborach przez członków PZŁ. Udało się zebrać ponad 200 000 podpisów pod petycją o NIE wprowadzanie tej nowelizacji ustawy. Po wstępnych rozmowach minister środowiska zgodził się na owy postulat, lecz szczegóły poprawki zostaną omówione w poniedziałek 05.02.2018 w sejmie. Należy również dodać, że dotychczasowa Rada Łowiecka podała się do dymisji dnia 01.02.2018.

Na oficjalnym facebook fanpage:

 “Myśliwi pierwszy raz w historii wyszli na ulicę. 
Dzisiaj ponad 3 000 myśliwych przyjechało walczyć o samorządność … stanęli solidarnie w obronie demokracji w łowiectwie i polskiego modelu łowiectwa – modelu opartego na powszechności. Mówimy stanowcze NIE odebraniu nam możliwości decydowania o sobie. Polski Związek Łowiecki jest organizacją społeczną, która to co ma uzyskała dzieki wkładowi wielu pokoleń naszych ojców i dziadków…organizacją, która nie otrzymuje żadnych dotacji od Państwa utrzymując się wyłącznie ze składek swoich członków – więc dzisiaj pytamy – dlaczego Państwo wyciąga rękę po to co społeczne… czy tak wygląda demokracja!?!

Poniżej zdjęcia autorstwa Rafał Masłow i Maciej Panasiewicz oraz filmy z oficjalnego fanpage PZŁ

Myśliwi spotkali się dzisiaj w samo południe pod Ministerstwo Środowiska aby zamanifestować przeciwko odebieraniu samorządności!

تم نشره بواسطة ‏‎PZŁ – Polski Związek Łowiecki‎‏ في 2 فبراير، 2018

Jesteśmy! Minister zapewnił, że jest za samorządnością! Brawo Panie Ministrze!

تم نشره بواسطة ‏‎PZŁ – Polski Związek Łowiecki‎‏ في 2 فبراير، 2018

 

Galeria zdjęć z wydarzenia

 

Dodaj komentarz