VI Kresowy Charytatywny Bal Myśliwski

W dniu 18 lutego 2023 roku w Domu Weselnym “Jaśko” w Mirczu odbył się VI Kresowy Charytatywny Bal Myśliwski ,”Ozimkowe Zapusty”  , którego organizatorem był Prezes naszego koła Kol. Marian Ozimek, a współorganizatorami koła łowieckie z powiatu hrubieszowskiego i Stowarzyszenie “Aktywni” z Przewodowa. Patronat honorowy nad balem przyjęli Starosta Hrubieszowski Pani Aneta Karpiuk, Wójt Gminy Mircze Pani Marta Małyszek i Łowczy Okręgowy w Zamościu Kolega Wojciech Adamczyk.

W balu uczestniczyło ponad 120 osób, a najliczniejszą grupę bo 29 osób stanowili członkowie naszego koła i ich małżonki. Warto dodać, że nasi sympatycy mieszkający na terenie obwodu 303 przybyli na bal w liczbie 7 par. Stanowiliśmy więc razem znaczącą grupę. Nasze koło dostarczyło również dziczyznę na gulasz i dzika pieczonego przygotowanego przez Kolegę Gustawa Dydiuka.  Dziki na potrzeby balu pozyskał nasz Łowczy Kolega Kazimierz Wielosz.  Także firma “Kanwil” z Dębicy przekazała mięso z jelenia na przygotowanie pieczeni. Nasi koledzy bardzo aktywnie uczestniczyli w aukcji m. in. Kazimierz Wielosz, Andrzej Gromulski, Marek Mąkal i Tomasz Gwizdak. Jednym z darczyńców był nasz Prezes i jego małżonka Małgorzata, którzy wylicytowali  też przedmioty na aukcji. Łącznie z biletów, darowizn i aukcji po rozliczeniu kosztów pozostało ponad 16 tysięcy, które to środki Stowarzyszenie “Aktywni” przekaże na rzecz chorych potrzebujących dzieci. Do tańca przygrywał Zespół “Styl” z Dołhobyczowa, a w części artystycznej wystąpił Zespół “Arabeska” z Mircza. Obecni na balu przedstawiciel Starosty Hrubieszowskiego  Pan Andrzej  Barczuk, Wójt Gminy Mircze Pani Marta Małyszek i Łowczy Okręgowy Wojciech Adamczyk złożyli Koledze M. Ozimkowi serdeczne podziękowania i gratulacje  za inicjatywę i świetne  zorganizowanie balu. Cieszymy się, że nasze koło wpisało się mocno w szlachetną działalność charytatywną myśliwych.

Dodaj komentarz